kontakt telefon: +385(0)32 439 598

Iz sunca u vaš telefon

Hrvatska elektroprivreda je Projekt centru Borovo odobrila sredstva u visini od 14 000 kuna za provođenje projekta “Iz sunca u vaš telefon”.

“Na taj projekat smo se odlučili jer smo primetili da se u opštini Borovo slabo koriste obnovljivi izvori energije. S toga je cilj ovog projekta konkretnim primerom meštanima prikazati kako mogu svima dostupnu sunčevu energiju iskoristiti za vlastite potrebe. Projektom planiramo nabaviti barem jednu pametnu klupu popunjenu solarnim panelima koja će biti postavljena na glavnom trgu u Borovu i koja će se koristiti za odmor, punjenje mobilnih telefona i noćno osvetljenje trga. Postavljanjem klupe na tu lokaciju većina meštana Borova će moći iskusiti koristi od obnovljivih izvora energije.” rekao je Miloš Maksimović iz Projekt centra Borovo.

Klupe će, po njegovim rečima, služiti kao primer pretvaranja sunčeve u električnu energiju. Opšti cilj ovog projekta je podizanje nivoa svesti o obnovljivim izvorima energije dok je specifični cilj primerom potaknuti meštane na upotrebu obnovljivih izvora energije u svojim domaćinstvima. Postavljanjem pametnih klupa popunjenih solarnim panelima na glavnom trgu meštanima će se primerom pokazati kako se Sunce kao neograničen , po okolinu ne štetan i svima dostupan izvor energije može iskoristiti za dobijanje električne energije koja im može koristiti.

“Dobijenim sredstvima nabavićemo barem jednu pametnu klupu a za nju ćemo naknadno osigurati i besplatan internet.” rekao je Maksimović.

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content