kontakt telefon: +385(0)32 439 598

Kulturno umetničko društvo “Branislav Nušić”

KUD_logo

Tradicija kulturno-umetničkog amaterizna je izuzetno velika na ovim prostorima Srema pa tako i u Borovu gde je sedište KUD-a “Branislav Nušić”. Bogata istorijska prošlost i materijalni dokazi živo svedoče da su u različitim društvenim uslovima stvarana kulturna dobra, a kulturno umetnički amaterizam je najčešći oblik stvaralaštva. KUD “Branislav Nušić” osnovan 1951. godine pa ponovnim oživljavanjem 1996. godine zadržava taj naziv te se time odužuje slavnom srpskom piscu i komediografu. Ljubav prema pozorištu, ali i prema folkloru, tamburi, pesmi i likovnom stvaralaštvu dali su ugled ovom društvu. U njegovim prostorijama čuje se stara i nova srpska pesma, svatovska igra iz Srema, ali i ona Šumadijska, Mačvanska kao i drugih naroda. Za kratko vreme od obnove KUD “Branislav Nušić” ima četiri sekcije: folklornu, likovnu, dramsko recitatorsku i tamburašku sa oko 200 aktivnih članova. Svoje umeće članovi KUD-a i ljubitelji raznih vidova umetnosti afirmišu organizovanjem festivala folklora, likovnih sekcija, pozorišnih predstava, tamburaških koncerata i sl. Svoj rad članovi KUD-a imali su priliku prezentovati kroz učešće na mnogobrojnim kulturnim manifestacijama kako u inostranstvu tako i na području Republike Hrvatske, a takođe su dokazali svoje organizatorske sposobnosti kroz uspešnu realizaciju likovnih kolonija, međunarodnog festivala folklora, smotra folklora nacionalnih manjina Hrvatske i dr. To je ona lepota i šarm mladosti koja uz starije članove živi intezivnim kulturnim i umetničkim životom.

saznajte više na stranicama kud-branislav-nusic.hr

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content