kontakt telefon: +385(0)32 439 598

Zavičajno udruženje Srba Ozrena i Posavine

zusop_logo

Zavičajno udruženje Srba Ozrena i Posavine je udruženje koje okuplja Srbe i druge građane koji su rođeni, svojim poreklom potiču ili su na bilo koji način povezani sa područjem Ozrena, Posavine i šire u Republici Srpskoj i B i H. Prvi doseljenici sa ovih područja su se počeli naseljavati u Borovu  od 1953. godine i danas čine značajan udeo stanovništva Borova. U želji da sačuvaju svoje korene i više se međusobno povežu osnovali su Zavičajno udruženje  24. oktobra 2009. godine, sa sedište u Borovu. Predsednik ovog Zavičajnog udruženja je Rajko Lukić iz Borova, a potpredsednik Miroslav Mikerević iz Vukovara (Borovo naselje). Kroz svoje delovanje Zavičajno udruženje želi negovati i razvijati kulturno i jezično nasleđe, tradiciju i običaje Srba sa područja Ozrena i Posavine, očuvati njihov nacionalni, kulturni i zavičajni identitet, uspostaviti i razvijati saradnju sa jedinicama lokalne samouprave, udruženjima i drugim pravnim licima, koja deluju na tom području, kao i svojim sunarodnjacima koji tamo žive te se međusobno zbližavati i povezivati. Ovo Zavičajno udruženje od svog osnivanja svake godine organizuje “Sportske igre na Savulji”, takmičenje u narodnim sportovima, kulturno-zabavnu manifestaciju “Ozrensko-posavsko veče”, proslavlja svoju krsnu slavu 19. maja Prenos moštiju sv. Save Srpskog, učestvuje u proslavi Badnjeg dana i Vaskrsa, organizuje pokloničko putovanje 30. jula na dan sv. Ognjene Marije u Tumare te organizuju putovanja i obilaske manastira i crkava, kao i srpskih spomenika kulture i tradicije te uspješno sarađuje sa srpskim udruženjima iz Petrova, Dervente, Broda i drugih mesta iz Republike Srpske i B i H.

pratite nas na FB

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content