kontakt telefon: +385(0)32 439 598

PZ BRESTOVE MEĐE

brestove_medje_slider

Poljoprivredna zadruga Brestove Međe osnovana je 1999. godine sa ciljem obnavljanja poljoprivredne proizvodnje na teritoriji Općine Borovo udruživanjem 27 zadrugara osnivača iz Borova, a potpomognuta projektom Vlade Kraljevine Norveške i Općine Borovo. Za prvog upravitelja izabran je Siniša Rakazović koji je upravljao zadrugom od 1999-2009. godine.

Inicijalnim sredstvima iz samog projekta omogućena je obnova dijela stočnog fonda i kreditiranja ratarske proizvodnje što će u značajnoj mjeri uticati na razvoj poljoprivrede u Borovu. U drugoj fazi projekta izgrađena je nova upravna zgrada, podno skladište, kolska vaga, sušara i silos kapaciteta 1000 tona.

Od 2009. godine na mjesto upravitelja dolazi Branko Perišić koji usklađuje koncept poslovanja zadruge prema tržišnim principima. Zadruga se otvara prema širem tržištu diže konkuretnost uvećava višestruko prihode, asortiman proizvoda i usluga.

Vlastitim sredstvima zadruga uređuje dvorište, adaptira skladišta, otvara poljoprivrednu apoteku, oprema se savremenim sredstvima i opremom za rad, zapošljava sedam osoba sa područja opštine . U saradnji sa sjemenskom kućom Chemical Agrosava d.o.o i As Hibridi d.o.o iz Šimanovaca u Republici Srbiji uspjeva kroz proces priznavanja hibrida kukuruza proširiti sortnu listu RH sa nekoliko izuzetnih hibrida kukuruza dajući odgovor na sve aktualne izazove proizvodnje kukuruza u današnje vrijeme.

Osnove djelatnosti poljoprivredne zadruge Brestove Međe su:
– otkup žitarica i uljarica,
– prodaja i ugovaranje repromaterijala u poljoprivredi,
– uvoz i izvoz poljoprivrednih proizvoda,
– sušenje i skladištenje žitarica i uljarica,
– informisanje i edukacija poljoprivrednih proizvođača.

Kroz proteklih 15 godina rada zadruga je iz male zadruge s poslovanjem na području Borova prerasta u prepoznatljiv poslovni subjekt iz oblasti poljoprivrede na području Istočne Slavonije i Zapadnog Srema. U svom članstvu zadruga broji 37 zadrugara i oko 250 kooperanata sa područja Opštine Borovo te susjednih općina Trpinja, Erdut i grada Vukovara sa kooperacijom od oko 3500ha. Samim tim PZ Brestove Međe čini jedan od bitnih nosilaca razvoja poljoprivredne prizvodnje na ovom području.

više saznajte na web stranici PZ Brestove međe Borovo

Pregled stranice

Trenutno na stranici: 1
Današnje posete: 95
Ukupan broj poseta: 396318

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content