kontakt telefon: +385(0)32 439 598

Na javnim radovima u Borovu zaposleno 10 osoba

Na javnim radovima u Borovu od danas je zaposleno 10 dugotrajno nezaposlenih osoba iz Borova. Među njima i 60-godišnji Đorđe Cvijanović, koji je na Zavodu za zapošljavanje prijavljen proteklih sedam godina.

“Posao jeste na određeno vreme, ali je sad ipak drugačije. Supruga je u penziji, a ja proteklih godina nisam , sem na građevini. Bivši poslodavac ostao mi je dužan šest hiljada kuna, koje do danas nisam uspeo naplatiti. Hvala Opštini Borovo! Sad će biti puno lakše” priča Cvijanović, koji dosad nije imao priliku da radi u javnim radovima, iako se više puta javljao na konkurs.

Priliku za posao na javnim radovima u Borovu, ponovo nakon dve godine, dobio je 52-godišnji Velibor Lazarević.

“Ovaj posao mi puno znači. Imam troje dece, dva školarca i sina od 13 meseci. Na javnim radovima u opštini Borovo sam pre dve godine, ali sam na Zavodu za zapošljavanje već sedam godina. Poslodavci traže sve mlađe osobe, a osobama srednje i starije životne dobi u današnje vreme teško je pronaći posao” kaže Lazarević.

Više o programu javnog rada „Revitalizacija priobalnog područja” odnosno zapošljavanju 10 radnika na uređenju okoliša, saznali smo od načelnika Zorana Baćanovića.

“Na ovaj konkurs se javilo 57 meštana. Priliku za rad dobilo je njih 10. Nažalost, bilo je onih koji nisu ispunjavali uslove koji se tiču godina života ili dužine prijave na Hrvatskom zavodu za zapošljavanje, što su dva kumulativno postavljena uslova o kojima smo morali voditi računa prilikom odabira. Za ove ljude koji su odabrani prilika je da u naredna četiri meseca, koliko će trajati njihova ugovorna obaveza, rade na uređenju obale Dunava, priobalnog područja, Poretka itd. Uz to što smo zaposlili 10 ljudi, u saradnji sa HZZ-om koji finansira ovaj program, imaćemo lepo uređen prostor uz našu reku za boravak na Dunavu”, rekao je u izjavi za Radio Borovo načelnik Zoran Baćanović.

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content