kontakt telefon: +385(0)32 439 598

Basket turnir 2017.

basket turnir 2012 - 2

Tradicionalni noćni basket turnir koji se u Borovu igra od 2001. godine održanje 12. januara u dvorani borovske osnovne škole. Ovim događajem obeležena su i dva velika košarkaška jubileja u Borovu , 40 godina igranja košarke ( KK ” Sloga” osnovana 1976. godine) , kao i 20 godina od pokretanja ženske selekcije u OŠ ” Borovo “. Noćni basket turnir je jedinstvena manifestacija u okolini i prethodnih 15 puta tradicionalno je održavan u avgustu u okviru manifestacije ” Borovsko leto ” . To prošle godine nije bio slučaj zbog nedovoljnog broja prijavljenih ekipa pa je zbog toga turnir po prvi puta pomaknut za zimski period.

– Imali smo ukupno 11 ekipa u A,B i C konkurenciji. U najjačoj konkurenciji imali smo četiri ekipe sastavljene uglavnom od prvotimaca, ali i kadeta i juniora košarkaškog kluba ” Borovo “. Za basket turnir ne vlada toliko interesovanje kao prethodnih godina pa smo praktično ceo događaj organizovali ” na mišiće ” , ali na kraju nije bio ništa slabiji od prethodinh godina što nas jako raduje i čini zadovoljnim , kaže organizator i idejni začetnik turnira Milorad Manojlović.

Kafe bar SPORT basket turnir

U A konkurenciji najbolja od ukupno četiri tima bila je ekipa ” Kafe bar Sport ” u sastavu Petar Bosić , Aleksandar Pejaković , Mario Rajšić i Mihael Bekavac. Isto toliko ekipa bilo je i u drugoj po redu jakosnoj kategoriji , a prvo mesto uz sve tri pobede osvojila je ekipa po imenom ” Predsjednici” u sastavu Karlo Cviković , Mihajlo Ostojić , Mario Vujica i Mario Balić. U C kategoriji takmičili su se najmlađi. Od tri prijavljene ekipe turnir je osvojila ekipa ” Zveri ” za koju su igrali Milan Stevanović , Srđan Mrđenov , Goran Filipović i David Jakšić. Organizatori su birali i najbolje igrače u sve tri kategorije. Najboljim igračima proglašeni su Aleksandar Jakovljević , Mario Vujica i Andreja Stevanović.

basket turnir 2017

Najmlađi igrač bio je osmogodišnji Miloš Todorčić. Pored basketa ” tri na tri ” takmičilo se i u šutiranju trojki gde su najbolji bili Milan Pavić među mlađima i Jovan Đuričić među starijima. Basket turnir održan je u organizaciji Školskog sportskog društva ” Sloga ” pri Osnovnoj školi Borovo uz pokroviteljstvo brojnih sponzora. Organizatori se nadaju da će ove godine uspeti da turnir vrate u kalendar letnjih dešavanja.

Organizator turnira je Školsko sportsko društvo „Sloga“ Borovo, pokrovitelj turnira je Opština Borovo.

Pregled stranice

Trenutno na stranici: 2
Današnje posete: 55
Ukupan broj poseta: 396397

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content