ODRŽANA REDOVNA SEDNICA OPOŠTINSKOG VEĆA

sednica_opstinskog_veca  (2)

Opština Borovo raskinuće ugovor o dosmrtnom uzdržavanju Zorice Mandić iz Borova koja je svoju imovinu ustupila Opštini za potrebe Etno-kuće u zamenu za dosmrtno uzdržavanje.Takvu odluku je na predlog Načelnika Zorana Baćanovića sinoć donelo Opštinsko veće.„Daljnje ispunjavanje obaveza iz ugovora je veliko opterećenje opštinskog budžeta u godišnjem iznosu od oko 25 hiljada kuna. Radi se o opterećenju koje nema niti ekonomsku niti bilo koju drugu opravdanost budući da prvobitna ideja o uređenju ovih objekata i celokupnog prostora nije nikada zaživela niti je realizovana, a nije ni u prioritetnim planovima Opštine”, pojasnio je svoj predlog načelnik Baćanović. Opština će raskidanjem ugovora izgubiti sva uložena sredstva, ali je zbog budućih gubitaka Opštinsko veće ipak donelo odluku o raskidanju ugovora.

sednica_opstinskog_veca  (1)
Većnici su na sinoć održanoj sednici doneli odluke o usvajanju šestomesečnog obračuna budžeta za ovu godinu i izveštaj o radu Načelnika Opštine za prvih šest meseci. Takođe su doneli i odluku o potpisivanju Ugovora o partnerstvu na projektu „Poboljšanje vodno-komunalne infrastrukture“ čiji je nosilac Vodovod grada Vukovara kao i odluku o sufinansiranju tog projekta iz opštinskog budžeta u okviru kojeg će u Borovu biti izgrađeno 42 kilometra kanalizacije. Članovi Veća jednoglasno su podržali i izveštaj o realizaciji Plana i programa rada Dečjeg vrtića Zlatokosa te izveštaj o radu i program rada komunalnog preduzeća Eko Dunav. U narednom periodu planirana je nabavka komunalnog vozila uz pomoć Fonda za zaštitu okoliša i energetsku efikasnost, kojim će borovski Eko Dunav samostalno obavljati odvoz komunalnog otpada na području naše Opštine, najavio je direktor Eko Dunava Miloš Erić.

sednica_opstinskog_veca  (3)