kontakt telefon: +385(0)32 439 598

IGRALIŠTE U GAJIĆEVOJ PREDANO DECI NA UPOTREBU

igraliste_gajiceva_otvaranje (6)

Prigodnom svečanošću u nedelju, 7. septembra otvoreno je novoobnovljeno dečje igralište u Gajićevoj ulici u Borovu. Radovi su trajali dva meseca, a izvođač je bilo borovsko komunalno preduzeće “Eko Dunav”. Ukupna vrednost radova je 25 hiljada kuna, a finansirani su iz budžeta opštine. Postavljena je ograda u dužini od 170 metara i vraćeni golovi na koje su postavljene nove mreže. Uz sanaciju postojećih sadržaja, postavljen je i novi tobogan i još dve klackalice, saznajemo od direktora “Eko Dunava” Miloša Erića.

igraliste_gajiceva_otvaranje (2)

 “Najvažnije je da je teren ograđen, čime je onemogućen prolazak automobila i drugih vozila  kroz igralište tako da su deca sada bezbedna i sigurna”, naglasio je u svom obraćanju okupljenim roditeljima načelnik Zoran Baćanović, pozivajući roditelje dece, ne samo iz Gajićeve već i iz okolnih ulica, da dovode svoju decu na igralište, ujedno najavljujući njegovo opremanje dodatnim sadržajima. Takođe je zamolio meštane da svu opremu na igralištu čuvaju jer je igralište obnovljeno novcem građana Borova, poreznih obveznika.

igraliste_gajiceva_otvaranje (10)

Prisutnima se obratio i predsednik Opštinskog veća Srđan Jeremić, najavljujući postavljanje rasvete, kako bi ovaj teren i noću bio osvetljen te dodatno ozelenjavanje prostora. Deci iz Gajićeve ulice i okolnih ulica poželeo je da na igralištu provode što više vremena i da im detinjstvo ostane u sećanju po druženju i prijateljstvima koja su ovde sklopili. “Dolazite što više i češće jer ovo je vaše igralište, čuvajmo ga da nam služi dugi niz godina”, poručio je Jeremić. Igralište je simbolično otvoreno fudbalskom utakmicom dece iz Gajićeve, Sremske i Partizanske ulice.

igraliste_gajiceva_otvaranje (11)

igraliste_gajiceva_otvaranje (16) igraliste_gajiceva_otvaranje (15) igraliste_gajiceva_otvaranje (14) igraliste_gajiceva_otvaranje (13) igraliste_gajiceva_otvaranje (9) igraliste_gajiceva_otvaranje (8) igraliste_gajiceva_otvaranje (7) igraliste_gajiceva_otvaranje (5) igraliste_gajiceva_otvaranje (4)

text: Dragana Zečević / foto: arhiva

 

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content