kontakt telefon: +385(0)32 439 598

Borovo i Negoslavci na sajmu u Temerinu

fotografija(2)Preduzetnici, udruženja i poljoprivredna gazdinstva sa područja opština Borovo i Negoslavci učestvovali su poslednjeg junskog vikenda na Sajmu preduzetništva i inovacija u Temerinu. Sajam je deo projekta “Mreža centara za razvoj preduzetništa i prekograničnu saradnju” finansiranog sa 192 hiljade eura iz IPA predpristupnog fonda Hrvatska – Srbija 2007-2013. godine, u kojem učestvuje pet opština, Borovo i Negoslavci iz Hrvatske i Temerin, Titel i Žabalj iz Srbije. Prvi susret privrednika upriličen je u novembru u Borovu i Negoslavcima, a sajam u Temerinu bio je prilika da se započeti razgovori i razmena iskustava nastave s ciljem uspostavljanja privredne saradnje. Sajam koji je okupio 58 izlagača iz Hrvatske i Srbije, svečano je otvorio sekretar za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova Autonomne pokrajine Vojvodine Miroslav Vasin. Projekat je započeo u martu prošle, a trajaće do kraja avgusta ove godine. Za to vreme u svih pet opština otvoreni su i opremljeni projektni centri u kojima je, nakon obuke više od stotinu kandidata, zaposleno po dvoje s najboljim rezultatima. Oni već rade na idejama i projektnim predlozima kojima će doprineti razvoju svojih sredina. “Do kraja avgusta izdaćemo katalog sa održanog sajma, rezimirati rezultate čitavog projekta i predati ga onima koje smo naučili kako treba raditi. Mislim da je stvorena jako dobra baza i da su svi učesnici projekta ozbiljno shvatili postavljene zadatke i ciljeve. Mi koji smo malo stariji i iskusniji i dalje ćemo pratiti rad zajedničke mreže preduzetničkih centara i pomagati koliko bude potrebno”, rekao nam je menadžer projekta Vladimir Biljnja iz Temerina izrazivši zadovoljstvo postignutim rezultatima. Njima su zadovoljna i opštinska rukovodstva u Borovu i Negoslavcima. “Najznačajniji rezultat ovog projekta je obuka mladih ljudi i ono što nam ostaje u Borovu, a to je otvoreni projektni centar “, rekao je načelnik opštine Borovo Zoran Baćanović. “Ovaj projekat sadrži dve važne dimenzije. Jedna je usmerena ka jačanju ljudskih potencijala jer su mladi ljudi koji su prošli edukaciju za upravljanje projektnim ciklusom stekli znanja i veštine i biće servis jednicama lokalne samouprave, udruženjima, poljoprivrednim zadrugama i gazdinstvima,a druga je jačanje poslovne klime i preduzetničkog duha te ostvarivanje novih kontakata s obe strane granice, razmena iskustava i unapređenje rada. Budući da su naši prostori ekonomski nerazvijeni, na ovaj način dajemo šansu razvoju što je onda i prilika za ostanak ljudi”, zaključio je načelnik opštine Negoslavci Dušan Jeckov.

tekst: R.Borovo

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content