kontakt telefon: +385(0)32 439 598

Predstavljena monografija “Borovo kroz vekove”

monografija_borovo(9)

U Borovu je sinoć održana promocija monografije “Borovo kroz vekove”. Reč je o prvoj monografiji Borova, u istoriji našeg mesta, koja je nedavno izašla iz štampe u tiražu od 500 primeraka. Knjiga na 240 strana, kroz osam poglavlja i mnoštvo fotografija obuhvata istorijat Borova, od prvih naseljavanja na ovom prostoru i postanka mesta do današnjih dana. Borovo se prvi put spominje u istorijskim spisima davne 1231. godine. O knjizi su govorili načelnik Zoran Baćanović, ispred izdavača Opštine Borovo te članovi Uređivačkog odbora monografije Rado Bosić, Sretenka Čaović i Đorđe Ustić.

Članovi Uređivačkog odbora monografije su i Mićun Nenezić, Tihomir Jakovljević, Branislav Dimitrijević i Čedo Lukić. Inicijativa o izdavanju monografije pokrenuta je pre četiri godine, u mandatu tadašnjeg načelnika Rade Bosića, iako se na tome radilo i ranije, još 80-ih godina prošlog veka, ali zbog rata na ovim prostorima, ideja nije realizovana sve do danas. Sam rad na ovoj knjizi trajao je više od godinu dana, a meštani su preko Radio Borova pozivani da dostave dokumente i fotografije iz prošlosti Borova. Inače, rad na ovoj knjizi zaključen je sa 31. martom 2013. godine i obuhvata sve podatke koji su članovima Uređivačkog odbora bili dostupni do tada pa je ova monografija, kako je rečeno na sinoćnjoj promociji, temelj za neka buduća istraživanja i izdavačke poduhvate. Svi koji žele da kupe ovu knjigu mogu se obratiti u Opštinu Borovo. U sinoćnjem programu, održanom u velikoj sali Kulturnog centra u Borovu, učestovovalo je i kulturno-umetničko društvo “Branislav Nušić” iz Borova.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content