kontakt telefon: +385(0)32 439 598

Poznati dobitnici opštinskih priznanja povodom Dana opštine

opstinsko_vece 1205 (1)
Na sinoć održanoj sednici Opštinsko veće opštine Borovo donelo je odluku o dodeli opštinskih priznanja, nagrada i plaketa. Plakete opštine Borovo povodom Dana opštine 22. maja biće dodeljene profesoru doktoru Jovanu Jankičeviću iz Borova, nekadašnjem dekanu Rudarsko-geološkog fakulteta u Beogradu, za doprinos u oblasti nauke te većniku Rajku Lukiću, vlasniku Zlatarsko-trgovačkog obrta “Rim” sa sedištem u Vukovaru, za doprinos u oblasti društvenih delatnosti, humanitarni rad i socijalnu uključenost. Dobitnici opštinskih priznanja i novčane nagrade u iznosu od po 1.000 kuna su Milan Nikolić i Srđan Brocić iz Borova. Milan Nikolić je učenik Srednje medicinske škole u Osijeku i đak generacije Osnovne škole Borovo, školske 2012./2013. godine. Na predlog načelnika Zorana Baćanovića, a sa željom da ovo postane i ostane tradicija u Borovu, svaki đak generacije Osnovne škole Borovo dobiće ubuduće ovo priznanje i novčanu nagradu. Pored Milana Nikolića, opštinsko priznanje i novčanu nagradu ove će godine dobiti i Srđan Brocić iz Borova, član košarkaške kadetske reprezentacije Hrvatske, koji je dosad osvojio 15 medalja i 8 pehara, a proglašen je i za najboljeg strelca na državnom prvenstvu te za najperspektivnijeg igrača Vukovara u 2013. godini. Plakete, priznanja i novčane nagrade nagrađenima će biti dodeljene 22. maja, na svečanosti obeležavanja Dana opštine Borovo i Osnovne škole Borovo.

Na sinoćnjoj sednici Opštinskog veća opštine Borovo izvršen je i rebalans ovogodišnjeg budžeta, u delu koji se odnosi na preraspodelu sredstava iz IPA projekta “Mreže preduzetničkih centara”. Veće je takođe stavilo van snage odluku o davanju saglasnosti načelniku Zoranu Baćanoviću, za zaključenje društvenog ugovora radi osnivanja preduzetničkog centra, budući da je, kako je ocenjeno na sinoćnjoj sednici, pronađeno bolje i finansijski prihvatljivije rešenje. Preduzetnički centar će biti osnovan kao udruženje, a ne kao društvo s ograničenom odgovornošću, kako je ranije planirano. Svečano otvaranje preduzetničkog centra biće 22. maja, za Dan opštine Borovo. Veće je na jučerašnjoj sednici donelo i odluke o komunalnom doprinosu i komunalnom redu na području Opštine Borovo, odluku o mesnom groblju te odluku o poveravanju na upravljanje mesnog groblja komunalnom preduzeću “Eko Dunav” iz Borova.

tekst: Radio Borovo

opstinsko_vece 1205 (5)
opstinsko_vece 1205 (4)
opstinsko_vece 1205 (3)
opstinsko_vece 1205 (2)

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content