kontakt telefon: +385(0)32 439 598

Izgradnja ciklo odmorišta na Sportskim terenima Ozren

Projektom „Izgradnja ciklo odmorišta na Sportskim terenima Ozren“ doprinosi se gospodarskoj i demografskoj revitalizaciji Općine Borovo kroz razvoj infrastrukture kao preduvjeta za ulaganja i gospodarski oporavak.
Kroz projekt će se izgraditi ciklo odmorište za ciklo turiste koji dolaze u ili prolaze kroz Borovo. Ciklo odmorište će se izgraditi na Sportskim terenima Ozren koji se nalaze na trasi državne ceste D519 kojom prolazi i biciklistička ruta EuroVelo 6. Ciklo odmorište će služiti kao mjesto za odmor ciklo turista, održavanje njihove osobne higijene, te za zaklon od sunca, vjetra ili kiše. Na ciklo odmorištu će biti postavljeni i digitalni informativni pano na kojem će se, osim informacija o Borovu, nalaziti i informacije o gospodarskim subjektima koji posluju na području Općine Borovo, kao i o njihovim proizvodima i uslugama. Osim ugostiteljskih objekata, za ciklo turiste bitno je postojanje nekoliko mehaničarskih obrta na području Općine Borovo kao i jednog vulkanizerskog obrta koji im mogu biti od pomoći u slučaju kvarova. Sportski tereni raspolažu igralištem za mali nogomet, košarkaškim igralištem, boćalištem i dječjim igralištem, a posjetiteljima je dostupan i besplatan WiFi internet.
Izgradnjom ciklo odmorišta za ciklo turiste stvara se turistički sadržaj koji na području Općine Borovo ne postoji. Zahvaljujući jačanju turističke ponude Općine Borovo stvaraju se uvjeti za jačanje turističkih i ugostiteljskih gospodarskih subjekata koji posluju na području Općine Borovo.
Ukupna vrijednost projekta iznosi 151.613,64 eura, a sufinancira ga Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova EU iznosom od 60.000,00 eura. Ostatak vrijednosti projekta će se financirati sredstvima iz proračuna Općine Borovo.

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content