kontakt telefon: +385(0)32 439 598

Rekonstrukcija nogostupa u Općini Borovo

U svrhu stvaranja uvjeta za povećanje kvalitete života svojih  mještana Općina Borovo pokrenula je projekt „Rekonstrukcija nogostupa u Općini Borovo“. Projektom će se podići kvaliteta života mještana Borova, s posebnim naglaskom na djecu i starije osobe. To će se ostvariti izgradnjom i sanacijom pješačkih staza u Ratarskoj i Novoj ulici u Borovu.

Ratarska ulica je najduža ulica u Borovu te druga po prometnosti – jedina prometnija ulica se nalazi uz državnu prometnicu D519. U Ratarskoj ulici se nalazi mjesno groblje koje mještani često posjećuju. Ratarska ulica ujedno vodi i do Osnovne škole Borovo te se njome služe djeca koja je pohađaju. Kako nogostup u Ratarskoj ulici nije izgrađen u potpunosti odnosno na pojedinim mjestima je oštećen, mještani pješače do tih lokacija prometnicom kojom prolaze automobili. Mještani Borova, pogotovu starije dobne skupine, u večernjim satima se bave rekreativnom šetnjom Ratarskom ulicom radi poboljšanja odnosno održavanja tjelesne spreme i općeg zdravlja. Nova ulica spaja Ratarsku ulicu s Glavnom ulicom i čini cjelinu rute kojom mještani Borovo rekreativno pješače.

Provedba projekta rezultirati će izgrađenim i saniranim nogostupima u dužini cca 510 m.

Izgradnjom i sanacijom nogostupa u Ratarskoj i Novoj ulici podiže se kvaliteta života mještana Borova zahvaljujući:

  • Povećanoj sigurnost pješaka, pogotovu djece i starijih osoba, koji se ne moraju kretati prometnicama koje koriste automobili – pogotovu po lošim vremenskim prilikama (kiša, blato, snijeg i led),
  • Poboljšanju zdravlja mještana zahvaljujući uređenim nogostupima za rekreativnu šetnju,
  • Estetski ugodnijem izgledu općine zahvaljujući uređenim javnim površinama u Ratarskoj i Novoj ulici.

Vrijednosti projekta iznosi 196.872,41 kuna. Projekt je sufinanciran sredstvima Srpskog narodnog vijeća iznosom od 140.000,00 kuna.

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content