kontakt telefon: +385(0)32 439 598

Jačanje kapaciteta Općine Borovo za pružanje komunalnih usluga

Projektom „Jačanje kapaciteta Općine Borovo za pružanje komunalnih usluga“ će se nabaviti komunalni strojevi kojima će se skratiti vrijeme potrebno za izvođenje radova uređenja i održavanja javnih površina, podići učinkovitost, a ujedno bi doprinijeti povećanju kvalitete života za mještane Borova uređenjem javnih površina.

Komunalni strojevi koji će se nabaviti kroz ovaj projekt su mini bager, višenamjenski stroj za održavanje javnih površina i dva trimera.

Mini bager će se koristiti prilikom iskopa temelja za manje građevine i rovova za podzemne instalacije, iskopa grobova na mjesnom groblju, uklanjanja korenja drveća, uklanjanja građevina u ruševnom stanju itd. U Borovu je u tijeku proces izgradnje sustava kanalizacije te će se mini bager koristiti za priključenje kućanstava za kanalizacijsku mrežu.

Višenamjenski stroj za održavanje javnih površina će se koristiti za košnju javnih zelenih površina te čišćenja snijega s pješačkih staza. Za održavanje javnih zelenih površina potrebno je nabaviti i dva trimera kojima će se pokositi trava koju nije moguće pokositi višenamjenskim strojem.

Komunalni strojevi nabavljeni kroz projekt će ujedno omogućiti i bolje uvjete rada za komunalne radnike koji će strojeve koristiti prilikom održavanja javnih površina, posebice tijekom ljetnih mjeseci. Komunalni strojevi bi doprinijeli i povećanju sigurnosti pješaka tijekom zimskih mjeseci uslijed pješačkih staza očišćenih od snijega i leda.

Cilj projekta je poboljšanje kvalitete života u Općini Borovo uređenjem javnih površina.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 417.053,75 kuna, a sufinanciran je sredstvima Ministarstva graditeljstva i prostornoga uređenja iznosom od 122.850,00 kuna.

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content