kontakt telefon: +385(0)32 439 598

Na Tucijadi u Borovu 80 takmičara

U Borovu je juče održana tradicionalna manifestacija “U susret Vaskrsu” u organizaciji Udruženja Plavi Dunav. Program je zbog kiše održan u Parohijskom domu, a prisustvovalo mu je i manje posetilaca nego ranijih godina.

“Kao i svake godine, i ove godine smo organizovali Tucijadu na kojoj učestvuju deca iz naše škole i vrtića i sva druga deca do 15 godina. Danas je malo kišovito pa smo prisiljeni da takmičenje održimo u Parohijskom domu. Inače je sve manje dece, a i ovo kišno vreme je uticalo da je ove godine manje učesnika i posetilaca”, rekao nam je Ratko Grebić, predsednik Udruženja “Plavi Dunav”

Ipak, sala Parohijskog doma je na kraju bila pretesna za sve učesnike i gledaoce jer se za Tucijadu prijavilo 80 takmičara. Prvo mesto osvojio je Veljko Erić, drugi je Dušan Crnogorac, a treći Stefan Lučić. Veljko ima osam godina i došao je iz Engleske na uskršnje praznike.

“Nisam očekivao da ću pobediti. Jaje za takmičenje mi je dala moja baba Milena. Pozdrav za nju, brata Davida i mamu i tatu”, rekao nam je Veljko koji nam je otkrio da je od uskršnjeg zeca dobio čokoladu i jaja, a svojim vršnjacima poželeo da budu srećni.

I ove godine je upriličena izložba uskršnjih jaja koja su bojali učenici Osnovne škole Borovo i mališani borovskog Dečjeg vrtića Zlatokosa. U bojanju i ukrašavanju jaja nagrađeni su Ana Kendrišić, Mia Rakazović, Ivan i Nevena Ostojić u kategoriji vrtićke dece, a u kategorijji osnovaca Vedran Marinković, Aleksandar Mihajlović i Nikola Kišvalubac.

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content