kontakt telefon: +385(0)32 439 598

Fit Borovo

sprave-za-vjezbanje

Na temelju razgovora s mladim osobama iz Borova u kojima su iskazali interes za povećanjem sportsko-rekreativne ponude u Općini Borovo, u udruzi Projekt centar Borovo odlučili smo se na osmišljanje i provedbu projekta „Fit Borovo“. Projektom će se u Borovu izgraditi fitness park s spravama za vježbanje na otvorenome. Provedbu projekta financiraju Hrvatska elektroprivreda i Općina Borovo.

Kako mlado stanovništvo Općine Borovo dobi 10-29 godina čini 16 % ukupnog stanovništva ono predstavlja značajan socijalni kapital općine. Izgradnjom fitness parka nude se novi sadržaji za mlade, ali i za opće stanovništvo, a time se ujedno pridonosi i povećanju kvalitete života u Općini Borovo. Bavljenjem rekreativnim aktivnostima rješavaju se zdravstveni problemi vezani uz manjak kretanja te se doprinosi smanjenju konzumiranja cigareta i alkohola. Ujedno se povećava povezivanje različitih dobnih skupina stanovništva Općine te smanjuje generacijski jaz. Također, stvara se mogućnost održavanja nastave tjelesne kulture za učenike osnovne škole Borovo te treninga lokalnim sportskim klubovima na spravama kojima do sada nisu imali pristup.

Izravni korisnici projekta su mladi i opća populacija Općina Borovo. Neizravni korisnici projekta su sportaši koji su članovi sportskih klubova s područja Općine Borovo te rekreativni turisti.

Glavni cilj projekta je povećati kvalitetu života mladih u Općini Borovo. Specifični cilj projekta je osnažiti ponudu rekreacijskih sadržaja Općine Borovo.

Ciljeve ćemo ostvariti kupovinom i postavljanjem opreme za vježbanje na otvorenom koja će služiti mladima za rekreaciju i poboljšanje zdravlja.

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content