kontakt telefon: +385(0)32 439 598

Nova rešenja i uplatnice

dusko_drobic

Zamenik načelnika opštine Borovo Duško Drobić pozvao je u razgovoru za Radio Borovo meštane Borova da ne plaćaju račune za komunalnu naknadu za mesec januar ove godine. Naime, početkom februara dobiće nova rešenja i uplatnice za komunalnu naknadu i slivne vode.

Iako je prošla polovina meseca građanima nisu izdate nove uplatnice jer se još uvek unose podaci koje su u opštini Borovo prikupljali unazad protekla dva meseca. Naime, svi građani su u tom periodu bili dužni dostaviti u opštinu Borovu popunjen obrazac s postojećom kvadraturom stambenog i garažnog prostora. Uprkos tome, nekoliko građana već je platilo račune za januar, odnosno iznos koji im je bio određen na osnovu dosadašnjih rešenja.

“Pozivam građane da ne plaćaju račune za komunalnu naknadu za mesec januar ove godine, sve dok negde početkom februara ne dobiju nova rešenja i uplatnice, za komunalnu naknadu i slivne vode” rekao je zamenik načelnika.

Drobić ističe da u oko 70 odsto slučajeva postoji razlika “u kvadraturi”, što će se odraziti i na računima za komunalnu naknadu. Cena komunalne naknade i naknade za uređenje voda ostaje na dosadašnjem nivou. Za komunalnu naknadu domaćinstva će i dalje plaćati 35 lipa po kvadratu (prva zona), odnosno 30 lipa za drugu zonu, dok je cena komunalne naknade 1,50 i 1,20 kuna za poslovne subjekte, zavisno da li se nalaze u prvoj ili drugoj zoni. Naknada za uređenje voda (slivne vode) za domaćinstva ostaje 20 lipa po kvadratnom metru, za obe zone, odnosno 1,05 kuna po kvadratnom metru za poslovni prostor.

Zanimljiv je i podatak da u Borovu ima preko 1.800 obveznika plaćanja komunalne naknade za stambeni prostor. “To demantuje tvrdnje pojedinaca da u Borovu nemamo toliko domaćinstava. Imamo oko 1.803 obveznika plaćanja komunalne naknade za stambeni prostor, ali nažalost i dosta praznih kuća, čiji vlasnici trenutno ne žive u Borovu” ističe Drobić i napominje da su podaci za poslovni prostor još u obradi.

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content