kontakt telefon: +385(0)32 439 598

Otvorena izložba Borovska razglednica

borovska_razglednica 2014

U organizaciji Veća srpske nacionalne manjine opštine Borovo, u Galeriji Osnovne škole Borovo otvorena jeizložba fotografija odabranih na foto-konkursu Borovska razglednica na temu: ljudi i događaji, kulturno nasleđe i prirodne lepote Borova. I ovogodišnja izložba bila je humanitarnog karaktera, a sav prihod biće usmeren jednoj samohranoj majci. Izložba će biti otvorena i naredih nedelja.

Ove godine na Borovskoj razglednici izlagali su Bošnjak Dragana, Zečević Dragana,Bosić Čedo, Bubalo Slavko, Coha Goran, Erić Miloš, Kaman Stevan,Latas Dušan, Lovrić Željko, Maksimović Đorđe, Mikerević Miroslav, Perišić Branko, Rakazović Dragan i vaspitači DV.Zlatokosa. Selekciju pristiglih radova uradio je i ove godine Darko Bakarić.

borovska_razglednica 2014 1

U kulturno-umetničkom delu programa učestvovali su mališani DV Zlatokosa, Iiterarna sekcija OŠ Borovo i vokalne solistice Katarina Lukić i  Ideja je da se u dogledno vreme organizuje i dokumentarna foto-izložba “Borovo i Bata otrgnuti od zaborava”, s ciljem da se mlađe naraštaje upozna, a starije podseti o neraskidivoj vezi između Borova, Borovaca i fabrike Bata te događaja i ljudi koji su obeležili period izgradnje fabrike 1931.godine do kraja osamdesetih godina prošlog veka.

borovska_razglednica 2014 2

Predsednik Veća Dušan Latas pozvao je sve meštane Borova i Borova naselja koji imaju fotografije ili neke dokumente vezane za Borovo i fabriku Bata da ih ustupe Veću srpske nacionalne manjine opštine Borovo ili Grafičkoj radionici Fist u Borovu za potrebe dokumentarne foto-izložbe koja će biti organizovana tokom sledeće godine.

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content