kontakt telefon: +385(0)32 439 598

VEĆE SRPSKE NACIONALNE MANJINE OPŠTINE BOROVO U POSETI BEOGRADU

vece_poseta_BG1

Većnici su zajedno sa predstavnicima institucija, članovima udruženja i građana posetili 6.12.2014. godine Beograd. Borovci su želeli da se bolje upoznaju sa historijskim činjenicama, razlozima i povodom za početak Prvog svetskog rata. Istorijski muzej Srbije je mesto gde se na reprezentativan i stručan način obrađuje ova tema u šta su se posetioci i uverili.
Uz stručno objašnjenje razgledali su postavku u kojoj su predstavljeni zapisi , fotografije, oprema i naoružanje iz tog vremenskog perioda.
Jedan odeljak bio je posvećen ženama i njihovom učešću u Prvom svetskom ratu.

vece_poseta_BG3
Stotinu godina je prošlo od početka ovog rata, a toliko toga liči na savremena politička zbivanja.
U blizini Istorijskog muzeja Srbije nalazi se i crkva Svetog Marka koja je po svojim graditeljskim rešenjima i arhitektonskim formama najsrodnija manastiru Gračanica. Posetili su crkvu i od vodiča saznali činjenice o nastanku crkve i događajima vezanim za život crkve.
U njoj se nalaze zemni ostatci Cara Dušana, Patrijarha srpskog Germana, poslednjeg kralja iz dinastije Obrenovića, Aleksandra Obrenovića i njegove supruge Drage Obrenović.

Putnici su obišli i ulicu Knez Mihajla, gde ima ponešto za svakoga. Od knjižara, galerija, butika do picerija i roštilja.
Na kraju posete prava poslastica za ljubitelje pozorišta bila je komedija Milice Konstantinović Sokin i Bosina. Ljiljana Blagojević,Viktor Savić, Sonja Knežević i Kalina Kovačević nasmijali su do suza puno gledalište Zvezdara teatra.
Borovci su se vratili u ranima satima novog dana, a u autobusu tokom povratka čuli su se delovi teksta komedije i smeh raspoloženih putnika.

Celokupnu galeriju slika pogledajte na sledećem linku

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content