kontakt telefon: +385(0)32 439 598

POČETAK IZGRADNJE PEŠAČKE STAZE IZMEĐU MESNOG GROBLJA I ŽELJEZNIČKE ULICE

staze_ratarska (1)

Nakon završene sanacije 110 metara pešačke staze u Sremskoj ulici započeti su novi radovi na izgradnji pešačke staze u delu Ratarske ulice. Nova pešačka staza u dužini od oko 250 metara na relaciji od Mesnog groblja do Željezničke ulice sa desne strane Ratarske ulice biće izgrađena u narednom periodu, odnosno izgradnja će trajati sve dok vremenske prilike budu dozvoljavale izvođenje radova.

staze_ratarska (3)

Predsednik Opštinskog Veća Srđan Jeremić nam je rekao “Mi smo i ove godine obezbedili u budžetu određena sredstva za sanaciju i izgradnju pešačkih staza. U proteklom periodu izvršena je sanacija, kako je to već i pisano na našim web stranicama u drugom delu Sremske ulice i to u dužini od oko 110 metara. Danas smo započeli sa novim radovima u delu Ratarske ulice koja treba da poveže Željezničku ulicu i Mesno groblje, a sve kako bi se olakšalo kretanje pešaka koji se kreću tom relacijom. Vidljivost nedostatka ove pešačke staze uveliko dolazi do izražaja tokom vikenda kada naši meštani posećuju grobove svojih najmilijih na Mesnom groblju. Zbog nedostatka pešačke staze, a naročito u ovo vreme kada je pojačan intezitet poljoprivrednih radova i zbog velike frekvencije poljoprivrednih vozila meštani se moraju kretati sa velikim oprezom po lokalnoj cesti. Izgradnjom ove pešačke staze pridoneće se povećanju bezbednosti svih učesnika u saobraćaju te olakšati kretanje pešaka. Moram naglasiti da sam izrazito zadovoljan što radove izvodi naše komunalno preduzeće EKO-DUNAV te su na taj način naši ljudi iz Borova u prilici biti uposleni”.

inf.služba

staze_ratarska (2)

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content