kontakt telefon: +385(0)32 439 598

Sanacija kanala za odvodnju oborinskih voda u ulici Branka Radičevića

sanacija_kanala
Zbog manje prohodnosti oborinskih voda i začepljenosti odovodnih kanala Opština Borovo je krenula u sanaciju  kanala za odvod oborinskih voda u ulici Branka Radičevića u Borovu.

Kanal za oborinske vode koji vodi od Glavne ulice prema obali tzv. Bajera  zbog začepljeosti i nagomilane zemlje, mulja i lišća nije bio u funkciji te se u petak 21. marta pristupilo sanaciji istog. Kanal u dužini od cca 400 metara je pročišćen i očišćen te je tom prilikom odveženo i zbrinuto oko 50 m3 iskopanog sadržaja. “Veoma je bitno održavati mrežu kanala za odvod oborinskih voda u svim ulicama kako  bi se omogućila adekvatna odvodnja oborinskih voda u kišnim periodima, ali i sprečilo njeno zadržavanje i stvaranje ustajalih voda. U narednom periodu pokušaćemo kroz projekate prema određenim ministarstvima, Hrvatskim vodama i Hrvatskim cestama ishodovati određena sredstva kako bi se izvršila sanacija i drugih kanala za odvodnju oborinskih voda na području Opštine Borovo” rekao nam je u razgovoru direktor komunalnog preduzeća EKO-DUNAV  Miloš Erić.

“Naša ulica je jako kratka, ali ujedno i specifična po tome što je u našoj ulici jedan od najdubljih, ako ne i najdublji kanal za odvod oborinskih voda u Borovu. Pored kuće Mrđanovića kanal je dubine između 4 i 5 metara i jako je važno da on bude prohodan.”rekao je jedan stanovnik ove ulice.

tekst/foto: inf.služba

sanacija_kanala
sanacija_kanala
sanacija_kanala
sanacija_kanala

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content