kontakt telefon: +385(0)32 439 598

Održani Sportski susreti u organizaciji Zavičajnog udruženja Srba Ozrena i Posavine

ZUSOP_igreViše od stotinu takmičara i 300 posetilaca okupilo se juče na četvrtim Sportskim susretima koji su u organizaciji Zavičajnog udruženja Srba Ozrena i Posavine održani na sportskim terenima Ozren na Savulji u Borovu. Uz članove udruženja na ovogodišnjim susretima učestvovali su i gosti iz Republike Srpske i Srbije , članovi Srpskog sportskog udruženja Prijatelji iz Broda kojih je jednim autobusom stiglo više od 40, te delegacija Udruženja Korijeni iz Sombora. Kao i prošle godine bilo je nekoliko disciplina: bacanje kamena s ramena , skok u dalj s mesta, balotanje, trčanje u vreći, nošenje jaja u kašikama, navlačenje štapa i potezanje konopca, a odigrane su i utakmice u malom fudbalu.

ZUSOP_igre8 U bacanju kamena teškog 12,5 kilograma najuspešniji je bio Nemanja Drobić, u skoku u dalj s mesta pobedio je Milorad Pavlović iz Novog Sada, u vreći je najbrže trčao Dario Mitrić iz Broda, u navlačenju štapa prvo mesto osvojio je Goran Nedić iz Bobote, a najbolji balotaši bili su Radovan Nikolić i Ozren Đurić. Najveći interes bio je za nošenje jaja u kašikama. U kategoriji dece pobedio je Ognjen Dragić iz Borova , dok je u kategoriji žena najbrža bila Milka Lukić iz Borova. U potezanju konopca gosti iz Broda su bili bolji, a pokazali su se uspešnim i u drugim disciplinama u kojima su osvajali druga i treća mesta. Predsednik Zavičajnog udruženja Srba Ozrena i Posavine Rajko Lukić zadovoljan je održanim sportskim susretima i izrazio nadu da će oni iz godine u godinu okupljati sve više takmičara.

ZUSOP_igre9

tekst: R.Borovo/foto: FB profil ZUSOP

celu fotogaleriju slika pogledajte ovde….

ZUSOP_igre1
ZUSOP_igre3
ZUSOP_igre3
ZUSOP_igre4
ZUSOP_igre2
ZUSOP_igre5
ZUSOP_igre6
ZUSOP_igre7
ZUSOP_igre12
ZUSOP_igre13
ZUSOP_igre14
ZUSOP_igre16
ZUSOP_igre17
ZUSOP_igre10
ZUSOP_igre18

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content