kontakt telefon: +385(0)32 439 598

Održana godišnja skupština Zavičajnog udruženja Srba Ozrena i Posavine

skupstina_ZUSOP1
U petak, 25. aprila u Borovu je održana godišnja izborno-izveštajna skupština Zavičajnog udruženja Srba Ozrena i Posavine sa sedištem u Borovu. Za predsednika Udruženja, osnovanog u oktobru 2009. godine, s ciljem negovanja kulturne tradicije i običaja Ozrenaca i Posavljaka, koji se u ove krajeve doseljavaju 50-ih i 60-ih godina prošlog veka, ponovo je izabran borovski zlatar Rajko Lukić. Zahvaljujući dobrim rezultatima rada i velikom broju članova, njih stotinjak koje okuplja ovo zavičajno udruženje, iz Borova, ali i drugih mesta na vukovarskom području, članovi skupštine su ponovo ukazali poverenje dosadašnjem rukovodstvu, koje će ih predstavljati i ubuduće. Potpredsednik Udruženja i dalje će biti Miroslav Mikerević iz Vukovara dok je za novog sekretara izabran Svetislav Mikerević iz Bobote. Novi-stari članovi Predsedništva su Danko Nikolić, Đorđe Ćurčić, Rado Bosić, Duško Drobić, Velibor Nedić te Ljubenko Jović, bršadinski paroh, novi član predsedništva. Za blagajnicu udruženja ponovo je izabrana Desa Jankov. Predsednica Nadzornog odbora i dalje će biti Milijana Nedić, a članovi Miloš Erić i Nenad Mitrović. Član Udruženja od nedavno je i Đoko Nikolić, koji već 16 godina živi i radi u Engleskoj . Nikolić je inicijator ideje da se u Borovu organizuje jedno donatorsko, humanitarno veče za naše ljude koji žive u dijaspori, a koji žele da pomognu svom zavičaju. Prisutnima se obratio i načelnik Zoran Baćanović, obećavši dalju pomoć i podršku Opštine Borovo, koja rad ovog zavičajnog udruženja sufinansira sa 6 hiljada kuna godišnje. Posebno je pohvalio trud članova udruženja na organizaciji manifestacija koje iz godine u godinu okupljaju sve veći broj ljudi. To su u prvom redu Sportske igre na Savulji te Ozrensko-posavsko veče koje okupi i do 300 posetilaca, ljubitelja zavičajnog melosa, violine i šargije. Nakon godišnje skupštine ovo zavičajno udruženje obeležiće svoju krsnu slavu, Prenos moštiju Svetog Save. Ovogodišnja proslava biće održana u nedelju, 18. maja, a kum će biti Goran Lukić iz Vukovara. Poznat je i datum ovogodišnjih Sportskih igara koje će biti održane 15. juna dok će Ozrensko-posavsko veče biti organizovano 25. oktobra.

tekst: Radio Borovo/foto: M.Mikerević

skupstina_ZUSOP3
skupstina_ZUSOP4
skupstina_ZUSOP6
skupstina_ZUSOP5
skupstina_ZUSOP7
skupstina_ZUSOP8


Kratki video klip – Druženje članova ZUSOP-a nakon Skupštine.

 

Pregled stranice

Trenutno na stranici: 1
Današnje posete: 54
Ukupan broj poseta: 396396

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content