kontakt telefon: +385(0)32 439 598

Ljubav prema Dunavu i prirodi

dunav_slika6
Kako početi pisati o nekome ko u sebi ima toliko ljubavi prema svom Borovu, Dunavu i prirodi?

Pre dve godine postavljajući jednu malu crvenu klupu kako bi uživao u lepotama moćnog Dunava naš sumeštanin Jovičić Dejan među prijateljima poznatiji kao Pinki nije ni slutio da će izgraditi mesto za okupljanje i druženje ljubitelja prirode i Dunava.

Svojim radom, entuzijazmom i novčanim sredstvima u ovim teškim vremenima Pinki je izgradio kutak za opuštanje i druženje, ali i svima nama ukazao kako iskoristiti lepotu naše obale. Radišni i velikodušni Pinki nije ovo mesto izgradio samo za sebe, nego i za sve ljude koji posećuju ovaj deo Dunava. Njegova vizija iz dana u dan se proširivala te je tako na opšte iznenađenje jutros na delu uređenog mesta Dunava osvanula i jedna ljuljačka za najmlađe meštane Borova.

Svojim primerom Pinki je potaknuo i druge meštane da se uključe u uređenje ovog prostora koji će služiti za odmor i druženje.

Informativni portal Opštine Borovo će u narednom periodu pratiti i izveštavati vas o aktivnostima našeg marljivog meštana Pinkija, ali i svih drugih ljudi koji budu uređivali ovaj prostor.

Još jednom na kraju veliko hvala za trud, ljubav  i zalaganje koje Pinki iskazuje prema “svom” Dunavu i svojim primerom čini Borovo ugodnijim i lepšim za boravak.

dunav_slika1
dunav_slika2
dunav_slika3
dunav_slika
dunav_slika4
dunav_slika7

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content