kontakt telefon: +385(0)32 439 598

Proslava Svetog Save u Borovu

proslava_svetog_save3
Liturgijom u hramu Svetog prvomučenika i arhiđakona Stefana i Svetosavskom akademijom u školskoj sportskoj dvorani, u Borovu je 27.01.2013. obeležen praznik prvog srpskog arhiepiskopa i prosvetitelja Svetog Save.
Svetosavska akademija započela je Himnom Svetom Savi, u izvođenju školskog hora. Verski obred rezanja slavskog kolača i osvećenja slavskog žita obavili su borovski sveštenici, protojerej-stavrofor Čedo Lukić, protojerej Milenko Grebić, protojerej Miladin Spasojević i protođakon Dragan Serdar. U programu, koji su i ove godine pripremile nastavnice Nada Kukić i Radojka Tolić, učestvovalo je stotinjak ili trećina učenika ove škole u kojoj se nastava odvija na srpskom jeziku i pismu. Ove godine kum na proslavi školske slave bio je borovski paroh, protojerej-stavrofor Čedo Lukić koji je kumstvo preuzeo od Milana Poznanovića.
Svetosavskom akademijom završio je program obeležavanja praznika prvog srpskog arhiepiskopa i prosvetitelja Svetog Save u Borovu koji je počeo u 9 časova, liturgijom u hramu Svetog prvomučenika i arhiđakona Stefana. Ovogodišnja kuma Bosa Manov kumstvo je predala Jadranki Moćić. Pored slavskog kolača i žita, kuma Bosa Manov pripremila je i prigodno posluženje te darove za decu koja su recitovala u crkvi. Male recitatore – Svetosavce darivalo je poklon-paketićima i borovsko udruženje Čuvari srpskog identiteta i srpskih običaja.

9 stavke

Prijavi se

OPĆINA BOROVO

GLAVNA 3, 32 227 BOROVO
tel: +385 (0)32 439-598,
fax: +385 (0)32 439-601,
e-mail: borovo@opcina-borovo.hr
OIB: 02417916452
HR6825000091802900006
Skip to content